Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważnym czynnikiem dla rozwoju biznesu jest reklama. Stanowi ona trzpień marketingu i ma znaczący wpływ na ostateczny wynik finansowy firmy. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru wiele form reklamy, począwszy od banerów reklamowych, poprzez fan-page na Facebooku, aż po organizowanie konkursów zachęcających do skorzystania z usług naszej firmy.

Stosowanie polityki pro-konsumenckiej również się opłaca, przykłady takich działań możemy zauważyć w wielu sklepach internetowych znanych marek odzieżowych. Kiedy zamówiony online przedmiot nas nie satysfakcjonuje, jakość wykonania nas zawiodła lub po prostu rozmiar nie pasuje, możemy bez ponoszenia dodatkowych opłat odesłać zamówienie. Takie działania pozytywnie wpływają na wizerunek firmy w oczach klientów.

Kolejnym częstym zjawiskiem jest nagradzanie kuponami, dzięki którym kolejne zakupy zrealizujemy z 10 procentową zniżką. Ponadto kupujący który posiada taki kupon skłania się do ponownego skorzystania z danego sklepu, ponieważ możliwość skorzystania ze zniżki jest zachęcająca i większość osób kusi się na wydanie kolejnych złotówek, w już zaufanym sklepie.