Obecnie na rynku prosperuje kilkadziesiąt banków, instytucji, które nieustannie dbają o dobro klientów, a swoją ofertą przyciągają dzień w dzień, coraz większą grupę osób. Jakie propozycje banki mają dla seniorów? Zacznijmy od tego, że w bankowości pojęcie senior jest umowne. Niektóre banki do owej grupy zaliczają osoby w wieku powyżej 55 lat, dla innych jest już to osoba w wieku 50 lat. Poniżej przedstawiamy propozycję trzech banków z usług, których seniorzy korzystają najczęściej.
BANK ZACHODNI WBK
Dla tego banku seniorem jest każda osoba, która ma ukończone 50 lat. Do jej dyspozycji jest m.in. konto aktywni 50+. Senior wybierający ową usługę dostaje w zamian bezpłatne prowadzenie konta, pod warunkiem, że miesięczne wpływy wynoszą minimum 1000 złotych. Opłata za korzystanie z karty wynosi 3 złote, ale może zostać zmniejszona o 2 złote, wystarczy tylko raz w miesiącu zapłacić kartą. Co jeszcze klient otrzymuje w pakiecie? Możliwość bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów na terenie całego kraju, darmowe ubezpieczenie oraz zniżki w ponad 200 sklepach internetowych.
PKO Bank Polski
Konto Pogodne to propozycja PKO Banku Polskiego dla osób, które ukończyły 60 rok życia. Prowadzenie konta miesięcznie wynosi 10 złotych 40 groszy. W zamian za skorzystania z usług bank oferuje swoim klientom pakiet pomocy domowej i medycznej. Ich atutem jest program rabatowy 60 plus dostępny w aptekach dbam o Zdrowie. Osoba korzystająca z usług banku dostaje imienną kartę rabatową, którą może wykorzystać w ponad 1200 aptekach. Karta daje aż 99 procent zniżki na leki wydawane na receptę. To sprawia, że rocznie można zaoszczędzić nawet 1000 złotych na samych lekarstwach.
Bank pocztowy
W banku pocztowym spotkać można m.in. konto Nestor. Co wyróżnia owe konto spośród innych kont dostępnych na rynku? Po pierwsze to, że można bezpłatnie wykorzystywać pocztę do obsługi rachunku. Za jej pośrednictwem można dokonywać wpłat i wypłat bez dodatkowych kosztów. Co więcej pieniądze do domu może dostarczyć listonosz.