Budynki mieszkalne składają się z całego mnóstwa elementów. Od fundamentu, aż po samo pokrycie dachowe. Każda z części lokalu powinna zostać przez nas co pewien czas sprawdzona. Tym bardziej, że żaden budynek nie jest wiecznie sprawny. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale i pozostałym domownikom musimy zważać na stan mieszkań.

Dbałość o okna oraz drzwi

Do ważniejszych elementów lokali należą okna, drzwi oraz dachy. Zajmijmy się najpierw oknami. Służą nam do wietrzenia pokoi, ale również zapobiegają dostawaniu się deszczu lub śniegu. W innych sytuacjach uniemożliwiają dostanie się złodziej. Konieczne jest zatem ciągłe sprawdzanie czy skrzydła dolegają do ram. W razie zauważenia nieszczelności, trzeba wymienić uszczelki lub całe skrzydła okienne. Następnie mamy drzwi. Te odpowiadają za nasze wchodzenie oraz wychodzenie z mieszkań. Otwierane dziennie po kilkanaście czy kilkadziesiąt razy. Tak liczne wykorzystywanie drzwi na pewno doprowadzi do uszkodzeń. Na zawiasach lub uszczelkach. Niezbędne jest zatem zadbanie o ich skuteczną naprawę.
Sprawny dach

Na ostatnim miejscu jest dach. W jego skład wchodzą wiązary oraz poszycia. Te pierwsze odpowiadają za utrzymywanie konstrukcji we właściwej pozycji. Poszycia zapobiegają dostawaniu się wody oraz śniegu do budynku. Zatem zarówno wiązary, jak i pokrycia zapewnią nam ochronę, tylko gdy będą sprawne. Dokonujmy sprawdzeń tych elementów i naprawiajmy to co zostało zniszczone przez czynniki zewnętrzne.