Zakupy w Internecie z każdym rokiem zyskują sobie nowych zwolenników, jednocześnie nie brakuje osób, które podchodzą sceptycznie do handlu internetowego. Są to przede wszystkim osoby bardzo konserwatywne, które nie lubią zmian i przyzwyczaiły się do tego, że każdą rzecz muszą dotknąć i osobiście obejrzeć. Są także osoby, które co prawda czasami robią zakupy w sieci, jednak dotyczą one tylko drobnych przedmiotów.

Wielu internautów obawia się nabywać w sieci przedmioty o wysokiej wartości. Dobrym przykładem mogą być zegarki damskie Orient i zegarki męskie. W sieci działa niejeden sklep, który specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości zegarków oraz biżuterii. Klienci obawiają się regulować płatność z góry przelewem, ale należy pamiętać, że w większości przypadków zamawiając zegarek Orient można zapłacić przy odbiorze. Wiele obaw budzi także bezpieczeństwo przesyłek takich przedmiotów. Tymczasem Orient zegarki męskie i damskie zawsze wysyłane są w ubezpieczonych przesyłkach poprzez sprawdzoną firmę kurierską. Każdy kto nie wierzy, że można dobrze obejrzeć w Internecie wybrany zegarek męski czy też damski powinien odszukać przy pomocy wyszukiwarki i będzie mógł się przekonać, że dostępne są szczegółowe opisy oraz wysokiej jakości zdjęcia.

Warto zwrócić uwagę także na fakt, że robienie zakupów w sieci jest niebywale wygodne. Jeśli potrzebujemy kupić na przykład dobre żelazko, to w najdogodniejszym dla nas momencie siadamy sobie w domu przed komputerem i szukamy pożądanego produktu. Dzięki specjalnym wyszukiwarkom możemy określić przedział cenowy, producenta oraz wybrać dodatkowe funkcje. Jeśli skorzystamy z porównywarki cen dowiemy się, w których konkretnie sklepach jest najtaniej. Na koniec możemy jeszcze skorzystać ze stron z opiniami i dowiedzieć się czy dany sklep internetowy jest solidny, oraz co o danym żelazku sądzą inni internauci. Gdy już dokonamy zamówienia w sieci i zrealizujemy płatność pozostaje nam tylko czekać na kuriera, który dostarczy paczkę bezpośrednio do domu.