Chociaż wielu ludziom sejfy kojarzą się z napadami na banki i starymi amerykańskimi westernami puszczanymi w telewizji na początku lat dziewięćdziesiątych, urządzenia te w ostatnich latach coraz bardziej zyskują na popularności. Dzieje się tak z kilku prostych przyczyn takich jak: wzrost przestępczości i zagrożenia terrorystycznego oraz obracanie coraz większą ilością gotówki. Wszystko to sprawia, że sejf staje się wyposażeniem obowiązkowym zarówno domu jak i firmy.

Dostępne na rynku kasy pancerne różnią się między sobą zarówno wyglądem jak i właściwościami. Istnieje możliwość zakupienia sejfu wolnostojącego jak i takiego, który będzie na stałe wmurowany w ścianę. Wybierając kasę pancerną warto również zwrócić uwagę na jej klasę odporności. Istotne jest również aby posiadała wiarygodny certyfikat wydany najlepiej przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej.
Dzięki zastosowaniu sejfu nie ma konieczności odwiedzania banku za każdym razem gdy posiadamy przy sobie znaczną ilość gotówki. Urządzenia te doskonale nadają się także do przechowywania pieniędzy z utargu, kiedy oczekuje się na przybycie konwojentów. Nie ulega wątpliwości, że czasy w jakich przyszło nam żyć stały się coraz bardziej niespokojne, dlatego też warto pomyśleć o zapewnieniu sobie dodatkowego bezpieczeństwa i zaopatrzeniu się w sejf.