Po długich poszukiwaniach udało Ci się wreszcie znaleźć mieszkanie, jednak sprzedający wymaga od Ciebie sporej zaliczki przed podpisaniem umowy sprzedaży? Zachowaj ostrożność! Najprostszym wyjściem jest spisanie umowy przedwstępnej, w której uwzględnisz kwotę przekazanej zaliczki.

Umowę przedwstępną możecie stworzyć sami, a następnie poświadczyć pod nią podpisy – czynność taką wykona Kancelaria Notarialna Kraków jest miastem, gdzie prowadzi działalność wielu notariuszy. Wykonanie poświadczenia podpisu jest stosunkowo tanią i szybką czynnością notarialną. Dobrym wyjściem jest także poproszenie notariusza o przygotowanie umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego.

Umowa w formie aktu notarialnego jest droższa niż umowa z podpisami notarialnie poświadczonym, jednak akt notarialny przygotuje za Ciebie notariusz sprawdzając przy okazji księgę wieczystą i składając do sądu wniosek o wpis roszczenia zawarcia umowy przyrzeczonej – oznacza to, że sprzedający traci możliwość sprzedaży mieszkania innemu nabywcy bez Twojej wiedzy i zgody.