W radiu rozbrzmiewa „Gdy choinka jest”, w sklepach pojawiają się promocje świąteczne, po ulicach krążą Mikołaje, a w Twoim portfelu pustki. I co wtedy? Wiele osób decyduje się wówczas na skorzystanie z ofert instytucji bankowych, para bankowych. Nic dziwnego, w końcu dzięki nim można szybko uzyskać gotówkę, ale czy bezpiecznie. Zanim zdecydujesz się na wspomożenie domowego budżetu tego rodzaju gotówką sprawdź czy Ci się to opłaca, dokładnie wszystko przeanalizuj, przekalkuluj.

Najczęściej w tym okresie korzystamy z oferty para banków. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu dzięki nim pieniądze dostajemy natychmiastowo. Co, więcej o pożyczkę w tych instytucjach ubiegać może się każdy, a formalności związane z jej przyznaniem są banalnie proste. Wystarczy zadzwonić, bądź też wysłać sms, a przedstawiciel danej firmy odwiedzi nas w domu, przedstawi warunki przyznania pożyczki i co więcej wręczy od razu pieniądze. Wiele osób powie, że jest to zbyt piękne, aby było prawdziwe. No i mają rację. Tego rodzaju pożyczki mają wiele pułapek. Jakich? Po pierwsze, wysokie oprocentowanie, które w skali roku wynosi nawet 120 procent. Po drugie, raty spłaca się
nie, co miesiąc, jak w innych instytucjach, ale co tydzień. A każde, nawet najmniejsze, najdrobniejsze spóźnienie słono nas kosztuje. Dlatego też zanim zdecydujesz się na skorzystanie z pożyczki para banku zastanów się czy na pewno tego chcesz, czy jest to opłacalne.

Po pożyczkę udajemy się również do banku. Z tej opcji skorzystać mogą jednak tylko osoby, które posiadają stałą formę zatrudnienia, a więc emeryci, renciści, czy po prostu osoby pracujące w oparciu o umowę o pracę. Po przedstawieniu odpowiednich danych pracownik banku dokona stosownych obliczeń, sprawdzi naszą zdolność kredytową i zadecyduje o tym czy przyzna nam pożyczkę czy nie. Po tego rodzaju wspomożenie domowego budżetu warto udać się zwłaszcza do banku, w którym mamy konto, jesteśmy klientami, albowiem może się okazać, że bank posiada liczne oferty dla stałych klientów. Zanim jednak pójdziesz załatwiać formalności porównaj oferty banków, sprawdź, które z nich posiada najkorzystniejsze warunki. Ponadto zanim podpiszesz umowę wypytaj się o wszystko, sprawdź czy dana oferta nie posiada żadnych pułapek np. w postaci drogiego ubezpieczenia, bądź zmiennego oprocentowania, które wzrasta z biegiem czasu.