Na rynku deweloperskim coraz częściej stosowane są ekologiczne rozwiązania. Ekologiczne technologie budowy i eksploatacji budynków na dobre zadomowiły się w nowoczesnych biurach. W 2012 roku jedynie 100 obiektów otrzymało certyfikaty niskiego zużycia energii. Na początki 2013 było to już 150, a obecnie w 2015 jest to suma wielokrotnie wyższa. Ekologiczne rozwiązania są stosowane również przy budowach magazynów, sklepów, a w wkrótce przy budynkach mieszkalnych.

Na rynku lokali biurowych, każda nowa inwestycja stara się o otrzymanie certyfikatu niskiego zużycia energii, ponieważ podnosi to jej konkurencyjność. Ekologiczne technologie są więc niejako przymusem dla deweloperów, który jest wymuszany przez wymagania rynku. Ponadto wielu najemców z własnej inicjatywy kieruje zapytania do deweloperów o certyfikaty i ekologiczne rozwiązania eksploatacyjne.

Mało tego, na starszych obiektach również wymusza się ekologiczne technologie i rozwiązania, oczywiście w takim poziomie, jak jest to możliwe. Administratorzy budynków wprowadzają więc takie metody, które mają za zadanie oszczędzanie prądu i wody a także segregację odpadów.