Każdy kto prowadzi sklep internetowy odzież powinien wiedzieć o kilku podstawowych sprawach, które powodują, że taka sprzedaż w ogóle może mieć miejsce i to w sposób, który można uznać za skuteczny. Jeśli ktoś nie wie jak sprzedawać w czymś takim jak sklep internetowy z bielizną to jest to swego rodzaju problem, ponieważ przez to nie będzie mógł mieć odpowiedniej ilości klientów, którzy spowodują, że ten interes będzie opłacalny.

Jakie to sprawy, o których powinno się mieć pojęcie? Przede wszystkim chodzi o to, żeby dobrze wypromować sklep internetowy z odzieżą. W jaki sposób tą promocję wykonywać? To nie jest już takie proste i każdy ma na to swoje sposoby mniej lub bardziej sprawdzone. Podstawą jest to, żeby wiedzieć gdzie ta oferta powinna być wypromowana gdyż pomysły same się pojawią jeśli ktoś dobrze potrafi nad tym pomyśleć. To w takim razie gdzie? Najważniejsze są: wyszukiwarki internetowe (przede wszystkim te, które w konkretnym regionie, w którym chciałoby się prowadzić sprzedaż są najczęściej wykorzystywanymi przez potencjalnych klientów), serwisy aukcyjne, w których można też sprzedawać z możliwością tak zwanego „Kup teraz” i oczywiście porównywarki cen.

Nad promocją i reklamą powinno się też pracować w portalach społecznościowych, które skupiają ruch z określonych grup społecznych, które mogą być zainteresowane różnymi produktami. Na przykład chodzi tutaj o prowadzenie specjalnego portalu na którym są umieszczane nowości na temat taki jak promowany sklep internetowy z bielizną.